Klub chovatelů teriérů

Články & aktuality

Jak na to

01.04.2021, - -

Stručný rozcestník pro řešení situací v rámci KCHT.

Jak se stát členem?

Stačí vyplnit přihlášku, zaplatit poplatek a můžete naplno využívat svého členství.

Seznámit byste se však měli i se Stanovami klubu, Organizačním a zápisním řádem, kterými se musí každý člen řídit.


Jaké jsou podmínky pro zařazení do chovu?

Obecné podmínky vycházejí z aktuálního znění Organizačního řádu. Výběr toho nejpodstatnějšího:

  • Výstavní ocenění výborná nebo velmi dobrá musí být získáno minimálně ve věku 12 měsíců jedince, a to na výstavě pořádané KCHT.
  • V chovu mohou být psi i feny využiti ode dne ukončeného 14 měsíce věku. U fen končí chovnost dnem, v kterém fena ukončila věk 8 let.
  • Upřesňující podmínky se liší dle jednotlivých plemen.

Jak uchovnit psa (samce) jako člen KCHT?

Přihlaste se do svého uživatelského účtu a odešlete Žádost o uchovnění psa.

Poté na adresu hlavního poradce chovu zašlete originál průkazu původu. Ten vyznačí v PP splnění chovných podmínek, zařadí psa do klubové evidence, předá kopie dokladů příslušnému poradci chovu a zašle originál průkazu původu Plemenné knize k formálnímu uchovnění. Plemenná kniha poté průkaz původu vrátí majiteli. Tento proces trvá několik týdnů až měsíců - rozhodně nečekejte uchovnění za 3 dny.


Jak uchovnit fenu jako člen KCHT?

Fena, která splní všechny podmínky pro zařazení do chovu, se formálně uchovní až s prvním vrhem.


Co všechno musím mít pro to, abych na své feně mohl chovat?

Kromě splnění chovných podmínek musíte mít i registrovaný (mezinárodně chráněný) název chovatelské stanice. Tato agenda spadá pod ČMKU. Více informací najdete na ČMKU webu.

S registrovanou CHS můžete zažádat o vystavení krycího listu, tzv. doporučení ke krytí. Nezapomeňte si název CHS aktualizovat ve svém účtu.


Jak zažádat o krycí list jako člen KCHT?

Pokud fena splní chovné podmínky a máte registrovaný název CHS, přihlaste se do svého uživatelského účtu a odešlete Žádost o vystavení krycího listu.

S první žádostí o vystavení krycího listu pro danou fenu, zašlete na adresu poradce chovu pro dané plemeno nebo hlavnímu poradci chovu originál průkazu původu feny. Poradce vyznačí v PP splnění chovných podmínek a zařadí fenu do klubové evidence. Formální uchovnění plemennou knihou se provádí se zápisem prvního vrhu feny.

Krycí list Vám přijde domů poštou. Jeho vystavení můžete sledovat ve svém účtu, v sekci Dokumenty.


Jaké jsou podmínky krytí?

Poradce chovu vystaví doporučení ke krytí, na kterém uvede, je-li to možné, 3 chovné psy. Přitom respektuje výběr chovatele. Chovatel se předem dohodne s majitelem zvoleného krycího psa na podmínkách krytí. Chovatelský klub do této oblasti nezasahuje a žádné podmínky neurčuje.


Narodila se mi štěňata, co kam nahlásit a jak na to jako člen KCHT?

Po vrhu štěňat oznámí chovatel do 14 dnů počet a pohlaví štěňat příslušnému poradci chovu a rovněž majiteli krycího psa. Hlášení vrhu lze odeslat on-line v uživatelské sekci Dokumenty u příslušného krycího listu.

Dále chovatel vyplní formulář "Přihláška k zápisu štěňat" (zaslán poštou společně s krycím listem) a zašle jej na adresu plemenné knihy: ČMKJ, Lešanská 1176/2a, 141 00 Praha 4.


Mnohem více informací se dozvíte v Organizačním řádu KCHT >>

Zpět na aktuality

Tento web používá soubory cookies,

a to k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Jeho používáním s tím souhlasíte.

Souhlasím